Siyasi operasyon ve ucuz kumpanyalarınıza diz çökmeyeceğiz

Basına ve Kamuoyuna

Siyasi operasyon ve ucuz kumpanyalarınıza diz çökmeyeceğiz

15 Temmuz Darbe Girişimi sürecinden bu yana AKP kendine muhalif olan her kesimi aynı kefeye koyarak şiddet politikalarıyla baskılamaya çalışıyor. Partimiz de AKP hükümetine diz çökmeyeceğini sokakta defalarca göstermiştir. Bunu hazmedemeyen devlet partimize yönelik çok sayıda operasyon gerçekleştirmiş, onlarca üyemizi esir almıştır. Yine, referandum çalışmaları kapsamında “Hayır” sesini büyütenleri gerek paramiliter güçleriyle, gerekse kolluk kuvvetleriyle susturmaya çalışmışlardır. Bunlar demokrasi naraları attığı halde “HAYIR” bildirisi dağıtanları bıçaklayıp, kafalarına silah dayamışlardır. Bununla da yetinmeyen devlet Türkiye’nin en köklü ve kitlesel gençlik örgütü olan Devrimci Liseliler ‘in üyelerini 90’ları andıran yöntemlerle kaçırmış; taciz etmiş, işbirliği teklifleri sunmuş ve tehditkar söylemleriyle yıldırmaya çalışmıştır.

Bu kadar baskıya rağmen diz çökmediğimizi kabullenemeyen ve bizleri sindiremeyenler; sosyal medya üzerinden hiçbir ahlaka sığmayan, doğruluğu olmayan, omurgasız paylaşımlarla örgütlülüğümüzü parçalamaya çalışmaktadır.

Bu saldırıların en ufak devrimci potansiyel barındıranları da hedef alacağı açıktır. HDP’ye ve bileşenlerine yönelik bu baskılara karşı cevabımız her zaman nettir. Bizler gücümüzü örgütlülüğümüzden alıyor, cephemizi büyütmek için de “Hayır’da Birleşelim” diyoruz. Tüm devrimci, demokrat, yurtsever kamuoyunu diz çökmeyenlerle dayanışmayı büyütmeye çağırıyoruz.

Alçak saldırılardan hesap soracağız!

Yaşasın Partimiz Devrimci Parti

Zafere Kadar Hep Birlikte!

Yorum Kapalı