Devrimci Parti MYK: Silah zoruyla hayırdan caydıramazsınız

Saray-AKP hükümetinin mecliste tekme tokat kavgalarla kabul ettirdiği anayasa değişiklik paketi, şimdi halka zorla kabul ettirilmeye çalışılıyor. Hemen her yerde başkanlığa hayır diyenlere yönelik polis saldırıları meydana geliyor. Sarayın polisi referandumdan HAYIR’ın az çıkması için seferber olmuş bir şekilde çalışırken kendilerine karşı koyan halka silah çekmekten sakınmıyor.

Kadıköy bahariye caddesinde hayır bildirisi dağıtan Devrimci Parti üyelerine polis saldırdı. Halkın polis saldırısına karşı Devrimci Parti üyeleriyle dayanışması ve göz altılara engel olmak istemesi üzerine halka saldıran polis halka karşı silah çekti. Halkın kararlı tutumu polise geri adım attırmasına rağmen gözaltına alınanlar oldu. Gözaltına alınanlar arasında MYK üyemiz Gözde Tenekeci’de bulunmaktadır ve derhal serbest bırakılmalıdır.

Yaşananlar sarayın OHAL koşulları altında başkanlığı halka zorla dayatmak istediğini gösterirken referandumun meşru bir ortamda yapılamayacağını da kanıtlamıştır. Kadıköy’de halkın kararlı tutumu bundan sonra olacak olanlarında işaretidir. Baskı ve zulüm politikaları ancak halkın kararlılığı ve direnişi ile aşılacaktır.

Devrimci parti sarayın başkanlık dayatmalarına, polis zoruna ve devlet terörüne hiçbir zaman diz çökmemiştir,  diz çökmeyecektir. Kadıköy’deki polis saldırısı HAYIR’ın ne kadar doğru bir tavır olduğunu ispatlarken hayır diyenlerin omuz omuza birlikte yürümesi gerektiğini de göstermiştir. Tüm emekçileri, ezilenleri; sarayın saltanatına, yoksulluğa, zulme karşı HAYIR’ı büyütmeye HAYIR’da birleşmeye çağırıyoruz.

Yorum Kapalı