Devrimci Parti MYK: Parti binalarımızı basıp da bulabileceğiniz tek şey onurlarımızdır!

01.07.2017 tarihinde Rojava’da Enternasyonalist Özgürlük Taburunun içinde bulunduğu Suriye Demokratik Güçlerinin IŞİD’e karşı başlattığı Rakka hamlesinde, IŞİD çetelerinin saldırısı sonucu hayatını kaybeden Muzaffer Kandemir için partimiz örgütlü bulunduğu tüm yerellerde, demokratik kamuoyuna da çağrı yaparak anmalar gerçekleştirmiştir.

İzmir’den Adana’ya kadar birçok ilde gerçekleşen anmalarda Reina, Ankara, Antep, Diyarbakır, İstanbul ve dünyanın bir çok yerinde IŞİD çetelerinin gerçekleştirdiği katliamlar karşısında nerede olursa olsun, verilen tüm mücadelelerin önemli olduğu vurgusu yapılarak, enternasyonalist devrimciliğin İspanya’dan Filistin’e, Filistin’den Rojava’ya uzanan önemli bir yol alış olduğu ifade edilmiştir.

Partimiz örgütleri daha önce Bedreddin Akdeniz, Mahir Arpaçay, Aziz Güler ve Eylem Ataş’ın mücadelesini sahiplendiği, cenaze törenlerine katıldığı için bir çok kez polis baskınına uğramış, onlarca arkadaşımız gözaltına alınmış ve tutuklamalar yaşanmıştır.

AKP, IŞİD’le değil, IŞİD’e karşı mücadele edenlerle dövüşüyor

AKP iktidarı Ortadoğu’daki müttefikinin, tırlar dolusu gönderdiği silahlarla IŞİD olduğunu deklare etmişti. Tüm dünyayı kana bulama iddiasında olan selefi cihatçı olan bu örgütü besleyen AKP iktidarı, bu örgütün gerçekleştirdiği tüm katliamların da bizzat ortağı olmuştur.

Son dönemde değişen Ortadoğu denklemi ve dış politikada yanlış yaptık itiraflarından sonra IŞİD ile sözde mücadele başlattığını söyleyen AKP iktidarı riyakarlık yapmakta ve IŞİD’i hala kollamaktadır. Öyle ki yeni yılın ilk saatlerinde Reina adlı eğlence merkezine gerçekleştirilen saldırıda ölen 39 kişinin faili veya failleri henüz bulunamamıştır.

Muzaffer Kandemir, Rakka’da Reina saldırısını planlayanlara karşı savaşırken hayatını kaybetti

AKP İktidarı katliamcı IŞİD çetelerinin değil, IŞİD çeteleri ile savaşta hayatını kaybedenleri ananların peşinde. Muzaffer Kandemir, inşaat işçisi bir Karadeniz’li olarak Rojava’ya gitmiş ve IŞİD’e karşı savaşa katılmıştır. Karadeniz’in asi ruhunu Rojava’ya taşımıştır. Karadeniz’den Rojava’ya uzanan bu destansı yolculuk, Türkiye halklarının umudunun büyüdüğü bir yolculuktur ve partimiz bu yolda yürüyenlerin yol arkadaşı olabilmekten onur duymaktadır.

Enternasyonalist devrimciler onurumuzdur!

Enternasyonalist devrimci Muzaffer Kandemir için anma etkinlikleri düzenleyen İzmir ve Muğla İl örgütümüz bugün polis tarafından basılarak talan edilmiştir. Partimizin İzmir İl Başkanı Hazal Yanar ve Muğla İl yöneticilerimiz Rıdvan Yavuz, Caner Kayhan gözaltına alınmıştır. Ben IŞİD’im diye bağıran AKP’nin polislerinin niyeti çok açıktır. AKP’nin IŞİD olduğuna hiçbir şüphemiz yoktur. Parti binalarımıza baskınları örgütleyen, arkadaşlarımızı gözaltına alan AKP iktidarının da şundan hiç şüphesi olmasın, partimiz bulunduğu her yerde enternasyonalist devrimcileri anmaya, mücadelelerini yaşatmaya devam edecektir. Hapishanelerde bedel ödeyen onlarca yoldaşımızın iddianemelerine OHAL uygulamarıyla birlikte enternasyonalist devrimcileri anmak iddiaları ekleniyor. Evet bu iddialar doğrudur! Yüzlercemiz daha bu yolda düşenleri dövüşenleri anmaya devam edeceğiz. Bunun bedelini ödemeye de hazırız. AKP-IŞİD faşizmi karşısında diz çökmeyeceğiz.

 

Yorum Kapalı