Devrimci Parti MYK: Karadeniz’de asi bir çocuk, Rojava’da IŞİD çetelerine karşı hırçın bir dalga olan Muzaffer Kandemir Ölümsüzdür!

Fırat’ın Gazabı Hamlesine Enternasyonalist Özgürlük Taburu ile katılan Birleşik Özgürlük Güçleri savaşçısı, Türkiyeli Enternasyonalist devrimci Muzaffer Kandemir(Doğan Kırefe) bugün akşam saatlerinde IŞİD çeteleriyle girilen çatışmada ölümsüzleşmiştir.

IŞİD çetelerinin tüm dünyayı kana bulayan saldırıları ve tehditlerine karşı, dünyanın bir çok yerinden Rojava’da bir araya gelen Enternasyonalist devrimciler; IŞİD’i, kalesi olan Rakka’da yok etme hamlesi içindeler. Sadece birkaç yıl içinde Türkiye’de yüzlerce kişinin ölümüne sebep olan çetelere karşı yaşamı boyunca bir işçi olarak, işçi sınıfı mücadelesi içerisinde yerini alan Karadenizli Muzaffer Kandemir de bu vahşet örgütüne karşı savaşmayı tercih etmiş ve işçi sınıfı içerisinde verdiği mücadeleyle sınırları aşmıştır.

Doğup büyüdüğü Sinop’tan Rojava’ya uzanan bir mücadelenin meşalesi olan Muzaffer Kandemir, Karadeniz’in isyanını Rojava topraklarına taşıyarak, katil sürülerine karşı büyük bir mücadeleyi göğüslemiş ve Enternasyonalist Özgürlük Taburu’nun Rakka hamlesinde ölümsüzleşmiştir.

Muzaffer Kandemir’in IŞİD’in kalesi Rakka’da vermiş olduğu bu destansı mücadele ve cesareti; Ankara, Suruç, Diyarbakır, Reina, Orlondo, Berlin katliamlarının ve daha nicelerinin hesabıdır. Muzaffer Kandemir, IŞİD çetelerinden ve onu besleyen AKP-Saray iktidarından hem doğup büyüdüğü topraklarda, hem de Rojava topraklarında hesap sormuştur.

Bugün Muzaffer Kandemir’in mücadelesi, zincirlerini kıran bir işçinin öyküsüdür, sıradan bir inşaat işçisi olarak Türkiye topraklarında verilmiş, işçi sınıfı mücadelesinin mütevazi bir örneğidir; Muzaffer Kandemir’in mücadelesi Enternasyonalizm bayrağının yükseldiği ve devrimci kavganın zafere yürüdüğünün kanıtıdır.

Muzaffer Kandemir’in mücadelesi Enternasyonalizm bayrağının yükseldiği ve devrimci kavganın zafere yürüdüğünün kanıtıdır.

Devrimci Parti olarak AKP-IŞİD faşizmine karşı savaşta ölümsüzleşen Muzaffer Kandemir yoldaşın başta ailesi ve yol arkadaşlarına baş sağlığı diliyoruz.

Muzaffer Kandemir(Doğan Kırefe) yoldaşın taşımış olduğu devrimin, sosyalizmin ve enternasyonalizmin bayrağı yere düşmeyecektir; IŞİD çeteleri ile savaşta ölümsüzleşen nice enternasyonalist devrimci gibi o da zihinlerimize kazınacak, adı mücadelemizin ışığı olacaktır!

Muzaffer Kandemir(Doğan Kırefe) Ölümsüzdür!
AKP-IŞİD Faşizmine Diz Çökmeyeceğiz!
Yaşasın Devrim ve Sosyalizm!
Yaşasın Enternasyonalizm!

Yorum Kapalı